Hoppa till sidans innehåll

Hem

Resultat tannensnurran

28 OKT 2012 16:52
Resultaten från tävlingen...
  • Skapad: 28 OKT 2012 16:52

RESULTATLISTA        
Tävling: Tannensnurran 2012-10-28    
Klass : Miniorer A        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Cajsa Åström KK Iskristallen 1
         
Klass : Miniorer B        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Lovisa Thylin Skellefteå KF 3
2 Emma Stålberg Skellefteå KF 2
3 Johanna Wikström Skellefteå KF 1
         
Klass : Miniorer C-2        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Nora Englund Umeå IK KF 4
2 Tilda Gustafsson Skellefteå KF 3
3 Clara Sundström Umeå IK KF 11
4 Agnes Brännström Skellefteå KF 12
5 Julia Morian Örnsköldsvik KK 9
6 Cecilia Alm Skellefteå KF 13
7 Ella Wadsten Sundsvall KF 6
8 Anna Håkansson KK Iskristallen 1
8 Ronja Liljedahl Örnsköldsvik KK 2
8 Maja Öhman IF Castor 5
8 Ebba Nabb Umeå IK KF 7
8 Julia Guilliusson KK Iskristallen 8
8 Mikael Ekman Isholt Umeå IK KF 10
8 Felicia  Lindman IF Castor 14
8 Fanny Olsson IF Castor 15
         
Klass : Miniorer C-1        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Alma Hero Umeå IK KF 6
2 Ellen Lindmark Umeå IK KF 3
3 Maria Lovric Örnsköldsviks KK 8
4 Maja Byström Örnsköldsviks KK 9
5 Emilia Wissting Lycksele KF 1
5 Alice Centerlind Umeå IK KF 2
5 Clara Guez Umeå IK KF 4
5 Liv Forsberg-Strömsten Örnsköldsviks KK 5
5 Davina Fellgård Lycksele KF 7
         
Klass : Ungdom C 15        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Lisa Öhlund Skellefteå KF 5
2 Emma Backberg-Byström KK Iskristallen 4
3 Lisa Ekenberg Sundsvalls KK 8
4 Julia Ivarsson Umeå IK KF 1
5 Tatyana Pettersson Timrå KK 2
5 Fanny Gustavsson KK Iskristallen 3
5 Jennifer Sandin Timrå KK 6
5 Linnea Jonsson Umeå IK KF 7
         
Klass : Ungdom C 13 Y        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Sandra Eriksson Örnsköldsviks KK 11
2 Linnea Näslund Örnsköldsviks KK 1
3 Felicia  Sjöström Sundsvalls KK 8
4 Emma Bergqvist Örnsköldsviks KK 4
5 Felicia  Zhao Umeå IK KF 7
6 Hannah Alm KK Iskristallen 2
6 Malinda Larsson Skellefteå KF 3
6 Inga Nordin IF Castor 5
6 Sandra Ciuksyte Timrå KK 9
6 Julia Jiang Umeå IK KF 10
         
Klass : Ungdom C 13 Ä        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Josefin Lindström Piteå KK 11
2 Elin  Rickardsson Umeå IK KF 4
3 Emma Lundgren Lycksele KF 1
4 Disa Lögdal KK Iskristallen 10
5 Magdalena Gjertz Lycksele KF 8
6 Linn Burman Skellefteå KF 7
7 Emelie Wågström Sundsvalls KK 2
7 Linnea Holmström Sundsvalls KK 3
7 Ida Berilin Örnsköldsviks KK 5
7 Stina Ådahl Örnsköldsviks KK 6
7 Elisabeth Åström Örnsköldsviks KK 9
7 Lisa Holmgren Timrå KK 12
7 Maria Janulf Sundsvalls KK 13
         
Klass : Ungdom B 13 P        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Gabriel Liljedahl Örnsköldsviks KK 1
         
Klass : Ungdom B 13 F        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Amalia Hägglund Lycksele KF 1
2 Alicia From Lycksele KF 3
3 Linnea Stenlund Skellefteå KF 2
         
Klass : Ungdom B 15-1        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Mathilda Kroik KK Iskristallen 1
         
Klass : Ungdom B 15-2        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Agnes Hägglund Lycksele KF 3
2 Zoe Tomley KK Iskristallen 5
3 Agnes Juul Lycksele KF 2
4 Julia Stenlund Skellefteå KF 1
4 Kristina Thylin Skellefteå KF 4
4 Ebba Sjölund Örnsköldsviks KK 6
         
Klass : Juniorer B-2        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Alice Ackerman Lycksele KF 3
2 Nanny Lögdahl KK Iskristallen 2
3 Pernilla Olsson Örnsköldsviks KK 1
         
Klass : Juniorer C        
         
Placering Förnamn Efternamn Klubb Startnr
1 Greta Ekenberg Sundsvalls KK 1
Skribent: Ulrika Gjertz

Postadress:
Lycksele KF - Konståkning
Anna Lundquist, Timmervägen 39
92133 Lycksele

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: lsekonstakning@gmail...

SISUskellefteå kraft

Vill du läsa mer www.LFvasterbotten.se